Akşener: Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Konya’da seçim uyum merkezi açılışına katıldı.

Açılışta Konyalılara seslenen Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ: Biz savaşa gitmiyoruz, biz seçime gidiyoruz. Beş yılda bir seçime gidilir. Sizin iradenize başvurulur, bütün siyasi partiler, sizin sıkıntılarınıza dair tahliller üretir, projeler ortaya koyar. Tıpkı o esnaf dükkanında müşteri nasıl velinimetse siyasetçi için de müşteri seçmendir. Münasebetiyle seçmen velinimettir diyerek ona o seçmenin talebine uygun proje, hizmet üretmektir ve bütün rekabet bunun üzerine olur.

BATSIN BU DÜNYA, BU NAMAZIN BİR MANASI YOK: 21 yıldır ‘şu’culuktan bu’culuktan’ yorulduk be kardeşim. Artık bir iktidar 21 yıl boyunca uzarsa, o sene doğmuş çocuklar artık seçmendir, öteki bir hayat bilmezler. Ben kendi özelimden söyleyeyim size. Ben hacıyım, 7 yaşından beri beş vakit namaz kılarım, Cenab-ı Hak kabul etsin. Ben şayet kul hakkına el uzatıyorsam o namazın ne bana ne sana yararı var. Şayet ben bir mevkideysem; sen imtihana girdin, 86 puan aldın lakin ben bir yakınımı, tanıdığımı torpil yaptım, üçkağıt yaptım, onun ayısı, dayısı oldum ve döndüm 52 puan alanı mülakatla senin yerine tayin ettirdiysem, batsın bu dünya. Bu namazın bir manası yok.

RECEP BEY BU ELİNDE PKK’NIN ELİ VAR, ÖTEKİ ELİNDE HİZBULLAH’IN ELİ: Neler gündemde? PKK’lı olmak, kafir olmak, Kandil’le ahbaplık gündemde. Ben Meral Akşener’im, açtırma kutuyu söyletme kötüyü. Bu elime, bugüne kadar terörist eli değmedi. Recep Bey, iftira atıp duruyorsun günahtır günah. Senin bu elinde PKK’nın eli var. Abdullah Öcalan’ın kardeşine, ‘Bizim Mehmet’ dedin. Oy kullanarak gereğini yapacağız yuhalamaya gerek yok. Adam diyor ki, ‘Bizim Mehmet’. Ne vakittir arkadaş oldunuz, akraba oldunuz? Abdullah Öcalan’ın kardeşi, ‘bizim Mehmet’ ağabeyini ziyarete gitti. Onun öteki kardeşi Osman Öcalan TRT’de konuşma yapıyor. Pekala, bu elde ne var? Bu elde de Hizbullah var. İki elinde de terör örgütü. Bizim için PKK bir terör örgütüdür. Kahrolsun ve kahredeceğiz. Ancak Konca Kuriş’lerin Gaffar Okkan’ların katilleri de bizim için katil ve terör örgütüdür. Bundan da çok rahatsız oluyorlar, biliyor musun? Haydi inat olsun diye söyleyeyim. ‘Ne memnun Türk’üm diyene!

KONYA, SURİYELİ SIĞINMACILARDA 12’NCİ KENT, İKİ SENE İÇİNDE GÖNDERECEĞİZ: Konya’ya baktık. Konya, Suriyeli sığınmacılarda 12’nci kent. İki sene içinde mutlaka götüreceğiz, göndereceğiz. Beş ilçeniz çölleşmek üzere. Ayrıyeten ‘meşhur’ AHİ Kanalı yapıldı. 74 kilometresi çöktü, oradan su gelmiyor, sulama yapılmıyor. Besi hayvancılığı bitmiş durumda. Tarım attaya gidiyor, can çekişiyor. Çocukların yüzde 18’inin suça itildiği bir kent. Günahtır. Devamlı bize din satıyorsunuz, dindarlık üzerinden ahkam kesiyorsunuz, harama el uzatıyorsunuz. Konya üzere bir kentte uyuşturucu kaçakçılığı olabilir mi, çocuklar uyuşturucuya alıştırılabilir mi. Sizin yatacak yeriniz yok.

ÇOBANLIK YAPAN VATANDAŞIMIZIN SİGORTASINI DEVLET OLARAK BİZ ÖDEYECEĞİZ: Mülakatta tayin edilemeyen pek çok çocuğumuz var. Biz seçimi kazanır kazanmaz 100 bin öğretmeni derhal tayin edeceğiz. Bütün köy okullarını açacağız. Oraya öğretmen tayin edeceğiz. Ziraat mühendisi, veteriner tayin edeceğiz ve havza bazlı tarımı teşvik edeceğiz. Çobanlık yapan Türk vatandaşı kardeşlerimizin sigortasını ya da Bağ-Kur’unu devlet olarak biz ödeyeceğiz. Genç olup köyünde tarım yapmak isteyen gençlerin teşvik edilmesi için beş yıl boyunca hem eşinin hem kendisinin sigorta ya da Bağ-Kur’unu devlet olarak biz ödeyeceğiz. KPSS mağduru olmuş gençlerimizin haklarını iade edeceğiz. En değerlisi para çarpmış olanların cebinden, yurtdışından ya da gırtlağından o paraları söküp alacağız.

JELİBONCU SAYIN 16 MİLYAR LİRAYA PARK YAPTI: Mansur Lider, Ankara köylüsüne 4 buçuk milyar lira para kazandırdı. Çalmazsan çırpmazsan neler oluyormuş görün. Lakin jeliboncu bir saygıdeğer var ya, o ne yaptı? Bir park yaptı 16 milyar lira. 16 milyar lirayı düşünün Konya köylüsüne karşılıksız verseydik ne olurdu. Ya da 16 milyar lira ile Türkiye’de KYK borcu olan çocukların KYK borçlarını ödeseydik ne olurdu. Onun yerine üç tane müteahhittin cebine koydular, cebellezi oldular.

SİNAN’IN KATİLLERİNİN ELİNDEKİ KANI GÖRMEZDEN GELİRSEM AHİRETTE AĞABEYİMİN YÜZÜNE BAKAMAM: Size bütün bu romantik konuşmaları yaptılar, çırak da sizi çıkardılar. Benim namazımın size olan yararı, benim âlâ insan olmamdır. Benim namazımın bana sağladığı, sağlaması gereken, Allah’ın buyruğu, harama el uzatmamak, kul hakkına girmemektir. Kul hakkına giriyorsunuz, bilerek iftira atıyorsunuz. Ben artık bunlarla dalga geçeceğim, lakin daha vahim bir şey var. Biraz önce bir kardeşim bana, ‘Sinan Ateşi unutma’ dedi. Ben Sinan Ateş’i unutamam. 1980 ihtilaline kadar Kocaeli MHP Vilayet Başkanı’nın kız kardeşiyim ben. Ben ahirette ağabeyimin yüzüne bakamam. Şayet Sinan’ın katillerinin elindeki kanı görmezden gelirsem Nihat Gürer’in yüzüne bakamam. Şayet o katilleri azmettirenlerden de buna göz yumanlardan da hesap sormazsam Cenab-ı Hak benden hesap sorsun. O Bengisu’nun, o Banu Çiçek’in göz yaşlarını silmezsem, Cenab-ı Hak benden hesap sorsun. Şayet, bu cinayetin katillerini, azmettiricilerini bulup yargıya teslim edip takip etmezsem namussuzum, gurursuzum.

BİR OY KEMAL’E BİR OY MERAL’E: Mansur ve Ekrem Liderleri, Allah’ın müsaadesi, sizlerin dayanağıyla hem tesirli hem yetkili hem icracı bir lider yardımcılığı misyonuna oturttuk. Sayın Kılıçdaroğlu’nun koşu partneri yaptık. Birincisi, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yani Kemal’e bir oy, ikincisi GÜZEL Parti’ye yani Meral’e bir oy. Bizim tayfada hiyerarşi ikiye ayrılır; abiyi getirdik. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir