Dünya şampiyonları Kayseri’de sezona başlıyor

KAYSERİ (İGFA) – Türkiye’de birinci kere yapılan Snowcross Dünya Şampiyonası, 9-10 Mart 2024 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek.

Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın açılış ayağı İSTİKBAL SNX Türkiye etabı ile Kayseri Erciyes’te yapılacak.

Uluslararası Motosporları Federasyonu (FIM) ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) tertibinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Geliştirme Ajansı, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, SASAD dayanaklarıyla yapılacak İSTİKBAL SNX Türkiye, Erciyes Kayak Merkezi’nin konut sahipliğinde yapılıyor. Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası İstikbal SNX Türkiye, Bellona, Boyteks, HES Kablo ve RHG Enertürk Güç, ANLAS, İzeltaş, ECC Tıp, Power App, Radisson Blu Mountain Erciyes ve Volta’nın sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Dünya kar motosikletinin şampiyonlarının start alacağı İSTİKBAL SNX Türkiye, Amerika kıtasında CBS Sport, Avrupa’da Sport TV Network, Asya ve Güney Amerika’da FOX Sport, Türkiye’de ise TRT SPOR’da yayınlanıyor. Türkiye etabının akabinde 14 Nisan’da Finlandiya, 21 Nisan’da Norveç’te yapılacak etaplarla tamamlanacak Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın birinci etabında 6 defa şampiyon olan Adam Renheim, 4 sefer şampiyon olan Jesse Kirchmeyer, geçtiğimiz yılın şampiyonu Aki Pihlaja, eski şampiyonlardan Bacher Elias ile birlikte Türkiye’nin motokros şampiyonları Şakir Şenkalaycı ve Galip Alp Baysan yarışıyor.

SNX TÜRKİYE PROGRAMI

8 Mart Cumartesi günü hür idmanla başlayacak İSTİKBAL SNX Türkiye, Isınma Çeşidi ve Sıralama Yarışı ile başlayacak. 9 Mart Pazar günü ise 14’deki açılış seremonisinin akabinde, final öncesi ısınma tipi ve her biri 15 dakika ve extra 1 çeşit olacak iki final yarışının akabinde 16’da SNX Türkiye Ödül Merasimi ve Basın Toplantısı ile sona erecek.

ERCİYES CUP İLE TÜRK YETENEKLER YARIŞIYOR

İSTİKBAL SNX Türkiye ile birlikte, ülkemizin ünlü motosiklet yarışçıları ATV ve Motosnow kategorilerinde Erciyes Cup’ta ter dökecek. ATV, 250 cc altı ve 250 cc üzeri olmak üzere 3 sınıfta yapılacak yarışlara 50’den fazla atlet katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir