İHH öncülüğünde Kuzey Makedonya’da kız yurdu açıldı

Kuzey Makedonya’da bulunan Ensar Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin 15 yıldır faaliyet gösteren Şule Yüksel Şenler Üniversite Kız Öğrenci Yurdu’nun yeni binasının açılış merasimi gerçekleştirildi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öncülük ettiği projeye; Rabve İlim ve Hizmet Vakfı, Ensar Vakfı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve Eftinija İmpex takviye verdi.  

“KALICI YAPITLARA YÖNELMELİYİZ”

Açılış merasiminde konuşan İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay, 3 gün evvel Üsküp’te İHH’nın katkı verdiği bir gençlik merkezinin açılışına katıldıklarını ve bugün de yurt açılışında olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Türkiye kurumlarının Balkan coğrafyasındaki çalışmalarının arttığını tabir eden Atalay, “Kurumlar olarak, orta ve uzun vadede bölgelerin değerli ve acil muhtaçlıklarını ön plana alan kalıcı, akıllı projelere, yapıtlara yönelmeliyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların akabinde yurt binasına katkı veren kişi ve kurumlara plaketler takdim edildi.

Açılış, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Mesten’in yaptığı dua ve yurt binasının ziyaret edilmesiyle sona erdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir