İstanbul’da aile hekimine saldırı; saldırgan gözaltına alındı

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki Çınar Aile Sıhhati Merkezi’nde misyonlu aile tabibi Mahmut Doğan, Yasin İ. (28) isimli bir kişinin saldırısına uğradı. Atakta yaralanan Doğan, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırgan Yasin İ. ise gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye nazaran; Bağcılar’daki Çınar Aile Sıhhati Merkezi’nde vazifeli Dr. Mahmut Doğan, bugün misyonu başındayken Yasin İ.’nin saldırısına uğradı. Yaralanan Doğan, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ne istediğini söylemedi, doktora saldırdı 

Görgü şahitlerinin tabirlerine nazaran; aile sıhhati merkezine giden saldırgan Yasin İ., bir mühlet hiç kimseyle konuşmadan bekleme salonunda oturdu. Durumu fark eden görevlilerin sorularına karşılık vermeyen Yasin İ., ne istediğini de söylemedi. Vazifeliler, bunun üzerine durumu Mahmut Doğan’a bildirildi. Doğan, Yasin İ.’nin yanına giderek kim olduğunu, bir sıhhat sorunu olup olmadığını ve ne istediğini sordu. Doğan’ın sorularını da cevapsız bırakan Yasin İ., görevlilerin polise haber vereceklerini söylemeleri üzerine Doğan’a saldırdı.

Saldırgan gözaltına alındı 

Saldırgan Yasin İ., daha sonra sıhhat merkezine gelen polis takımlarınca gözaltına alındı. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen saldırganın tabir süreçlerinin sürdüğü bildirildi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir