Sakarya’da Bozdoğan-11: 33 gözaltı!

ANKARA (İGFA) – Teröristlere göz açtırmayacaklarını, terörle çabanın aralıksız süreceğini vurgulayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından “Bozdoğan-11” operasyonuna ait ayrıntılara yer verdi.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Çaba Daire Başkanlığı koordinesinde, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, Sakarya’da, terör örgütü DEAŞ’a yönelik eş vakitli “Bozdoğan-11 operasyonlarının düzenlendiğini aktardı.

Operasyonlarda 33 zanlının yakalandığını belirten Yerlikaya, şüphelilerin, “yerel seçimler öncesi aksiyon hazırlığı ve arayışı içerisinde oldukları, çatışma bölgelerine eleman temin ettikleri, terörizmin finansmanı kapsamında örgüte maddi yardım sağladıkları ve yasa dışı mescit ve medrese yapılanması formunda faaliyet yürüttükleri”nin tespit edildiğini kaydetti.

Operasyonlar sonucu, 4 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız tüfek, çok ölçüde döviz, çeşitli hayat gereçleriyle çok sayıda yasaklı yayın ve dokümana el konulduğunu vurgulayan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir