Suriye: İsrail’in füze saldırılarında üç sivil yaralandı

İsrail’in Suriye’nin Humus kentindeki birden fazla noktaya füze saldırısı düzenlediği ve kelam konusu hücumlarda üç sivilin yaralandığını argüman edildi.

Suriye devlet haber ajansı SANA’nın aktardığına nazaran, askeri bir kaynak, hususa ait açıklamasında, “Yerel saatle 00.50 sularında İsrail, Lübnan’ın kuzey tarafından Humus’un kırsalındaki birtakım noktalara roket saldırısı düzenledi” tabirini kullandı.

‘HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ KİMİ FÜZELERİ DÜŞÜRDÜ’

Ajansın haberinde, “Hava savunma sistemlerimiz düşman füzelerini karşılayarak kimilerini düşürdü. Atakta 3 sivil yaralandı, akaryakıt istasyonu ve yakıt tankerleri yandı” denildi. İsrail makamlarından kelam konusu füze akınlarına ait açıklama yapılmadı.

REUTERS’TAN ‘İRAN’DAN ASKERİ YARDIM’ İDDİASI

Nisan ayında Reuters haber ajansına konuşan Suriye, İran, İsrail ve Batılı kaynaklar, İran’ın 6 Şubat Maraş sarsıntılarının akabinde Suriye’ye yapılan insani yardımları silah ve askeri teçhizat sevkiyatını kamufle etmek için kullandığını, İsrail’in son devirde artan ve ‘kesin istihbarat’a dayanan füze taarruzlarının da bu askeri sevkiyatları gaye aldığını sav etmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir